Posted on

Brazylia pokonuje Boliwię w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata

Pierwsza runda południowoamerykańskich kwalifikacji do Mistrzostw Świata rozpoczęła się od bardzo oczekiwanego starcia, w którym Brazylia podejmowała Boliwię. Rezultatem było łatwe zwycięstwo 5:1 Brazylii, której udało się zrobić pierwszy krok w kierunku Mistrzostw Świata w Katarze.

Mecz odbył się na brazylijskiej murawie, a dla potężnej Brazylii mecz rozpoczął się z dużymi oczekiwaniami. Zgodnie z oczekiwaniami, brazylijski zespół wykonał świetną robotę i szybko objął prowadzenie. W 24. minucie Raphinha, ubrany w Koszulka Brazylia, miał strzał sparowany przez boliwijskiego bramkarza, ale Rodrygo podążył za nim ze strzałem, który otworzył konto bramkowe Brazylii, 1-0! Ten gol nie tylko dał Brazylii prowadzenie, ale także postawił boliwijską obronę w trudnej sytuacji.

Pod koniec pierwszej połowy Brazylia znów zaczęła atakować. W 42. minucie świetne podanie od Neymara stworzyło okazję bramkową dla Raphinhy, który nie tracąc czasu strzelił do domu, zwiększając przewagę Brazylii do 2-0 i jeszcze bardziej umacniając prowadzenie. Przed przerwą Boliwia znalazła się w rozpaczliwej sytuacji, podczas gdy morale Brazylii były wysokie.

Brazylia nie odpuściła, gdy rozpoczęła się druga połowa. Asysta Bruno Guimarãesa w 53. minucie zapewniła Rodrygo drugiego gola, dając Brazylii prowadzenie 3:0, a Rodrygo został podwójnym strzelcem meczu. Neymar ponownie dał o sobie znać w 61. minucie, gdy wykorzystał chaos w polu karnym i zdobył bramkę, zwiększając prowadzenie do 4:0. W tym momencie wynik meczu nie budził już wątpliwości.

Boliwia nie dała się jednak wyłączyć z gry i w 78. minucie w końcu się przełamała, doprowadzając do wyniku 4:1, ale nie zmieniło to już losów spotkania. Ostatecznie Brazylia przypieczętowała wynik w 90. minucie, kiedy Neymar, w koszulka neymar brazylia razy na 5-1!

Ten mecz stał się indywidualnym popisem Brazylii, która pokazała swoją doskonałą siłę w ataku i zdolność do kontrolowania gry. Jednocześnie pokazało to również przepaść między obiema drużynami. Miejmy nadzieję, że Boliwia będzie w stanie szybko poprawić swoją formę w nadchodzących meczach i uzyskać lepszy wynik. Brazylia będzie musiała nadal utrzymywać tę formę i dążyć do dalszych sukcesów w nadchodzących meczach. Ten mecz rozpoczyna południowoamerykańskie kwalifikacje i z niecierpliwością czekamy na kolejne ekscytujące mecze i znakomite występy.