Posted on

Tottenham doznał porażki w starciu ostatniej czwórki, a Everton wywalczył punkt w bezbramkowym remisie

Starania Tottenhamu Hotspur o powrót do Ligi Mistrzów zakończyły się niepowodzeniem, gdyż zremisowali oni 2:2 z Evertonem na Goodison Park. Pomimo dwukrotnego objęcia prowadzenia przez Richarlisona, za każdym razem musieli odrabiać straty, a wyrównujący gol Jarrada Branthwaite’a w ostatniej minucie pozbawił ich trzech punktów.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Spurs, a Richarlison w Koszulka Tottenham Hotspur 2024 zdobył bramkę w ciągu czterech minut. Jednak Jack Harrison wyrównał dla Tottenhamu tuż przed upływem pół godziny, rozpoczynając wyrównaną walkę. Richarlison po raz kolejny pokazał swój talent, gdy jego uderzenie zza pola karnego dało Tottenhamowi niewielkie prowadzenie do przerwy.

Pomimo imponującego występu Spurs w pierwszej połowie, walczyli o przekształcenie swojej przewagi w decydującą bramkę. Podopieczni Ange Postecoglou kontynuowali swoją wyjazdową passę, nie potrafiąc odnieść tak potrzebnego zwycięstwa na wyjeździe. Ich passa bez zwycięstwa na wyjeździe wzrosła do sześciu meczów, co uwypukliło ich słabości w defensywie i dyskomfort w podróży.

Podczas gdy Spurs się potknęli, Everton wytrwał. Ich duch walki został nagrodzony w końcowych fragmentach meczu, gdy Jarrad Branthwaite posłał piłkę nad linią, uzyskując dramatyczne wyrównanie. Punkt jest bezcenny w walce Evertonu o spadek z ligi, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich ostatnie zmagania, w których wygrali tylko jeden z ostatnich dziesięciu meczów ligowych.

Podczas gdy Tottenham Hotspur pozostaje w grze o pierwszą czwórkę, ich zmagania na wyjazdach nadal trwają. Wygrali tylko jeden z ostatnich sześciu meczów Premier League poza domem, co jest niepokojące dla menedżera Anhe Postecoglou. Ta słabość defensywy poza domem może okazać się kosztowna w zaciętym wyścigu o kwalifikacje do Ligi Mistrzów.

Richarlison w tanie koszulki piłkarskie kontynuował swoją imponującą formę, dwukrotnie strzelając bramkę przeciwko swojemu dawnemu klubowi. Korzystając z nieobecności Son Heung-mina, Richarlison wkroczył na boisko i wniósł ogromny wkład w atak Tottenhamu. Zdobył 9 bramek w ostatnich 10 występach w Premier League i zaczyna uzasadniać swoją wysoką cenę.

Everton wciąż znajduje się głęboko w strefie spadkowej, pomimo punktu zdobytego w ostatniej chwili. Z zaledwie jednym zwycięstwem w ostatnich dziesięciu meczach Premier League, Everton stoi przed trudnym zadaniem w drugiej połowie sezonu. Jednak wyrównanie w ostatniej minucie może podnieść morale i dać im platformę do uniknięcia spadku.

Remis zapoczątkował walkę o pierwszą czwórkę, o którą wciąż rywalizuje wiele drużyn. Walka Evertonu o spadek wciąż wisi na włosku, ale wyrównanie w ostatniej minucie może być punktem zwrotnym.