Posted on

Bramka Rice’a w pierwszym meczu daje Arsenalowi wygraną 3-1 z Manchesterem United

Arsenal rozpoczął kampanię Premier League niepokonany od czterech kolejek od zwycięstwa 3-1 nad Manchesterem United w czwartej kolejce rozgrywek. Mecz był również pojedynkiem dwóch nowych menedżerów, Artety i Solskjaera. Jedną z największych atrakcji meczu było to, że Rice, który właśnie założył Koszulka Arsenal 2024 i ustanowił rekord najdroższego zawodnika w historii Premier League z opłatą transferową w wysokości 100 milionów euro, strzelił zabójczego gola w 96. minucie, aby przypieczętować zwycięstwo.

Na początku meczu Arsenal pokazał chęć zwycięstwa, mając ponad 60 procent posiadania piłki. Nie stworzyli jednak wielu groźnych szans. Zamiast tego United polegali na kontratakach i rzutach rożnych, aby stworzyć kilka zagrożeń. W 27. minucie przełomowe dośrodkowanie Martiala doprowadziło do główki Rashforda, dając United prowadzenie 1:0.

Jednak przewaga United nie trwała długo. Zaledwie minutę później Arsenal wyrównał. Odeko wykorzystał dośrodkowanie Pepe spoza pola karnego i oddał strzał z dystansu, z którym bramkarz United David De Gea nie mógł nic zrobić, ustalając wynik na 1-1. Był to 50. gol Odeko dla Arsenalu.

Obie strony dokonały zmian w drugiej połowie, a United zastąpili nowo przybyłych Hoylum i Cavaniego, podczas gdy Arsenal dodał Aubameyanga i Williana. Jednak Hoylum nie pokazał siły swojej ceny 80 milionów euro. Wręcz przeciwnie, Havertz zagrał bardzo dobrze i choć nie strzelił gola, pokazał swoje umiejętności i szybkość przed bramką, sprawiając Arsenalowi wiele kłopotów.

Mecz przeszedł do dogrywki, w której obie strony wciąż walczyły o zwycięstwo. W 96. minucie Arsenal miał świetną okazję. Pepe przedarł się prawą stroną i dośrodkował piłkę, Rice strzelił głową, Arsenal odwrócił wynik na 2-1. Był to pierwszy gol Rice’a od momentu dołączenia do klubu i jego pierwszy gol w karierze europejskiej.

United nie mieli czasu na reakcję i w ostatniej minucie dogrywki Jesus wbił do domu łatwego gola, przypieczętowując zwycięstwo Arsenalu 3-1. Był to trzeci gol Jesusa w tym sezonie i jego setny dla Arsenalu.

Ogólnie rzecz biorąc, mecz był kluczowym zwycięstwem dla Arsenalu i utrzymał ich niepokonany początek sezonu w nienaruszonym stanie. Arsenal mocno zainwestował latem i sprowadził wielu silnych zawodników, w tym Rice’a, Havertza i Odegaarda. Nowi zawodnicy stopniowo integrowali się z drużyną i odgrywali swoje role. Arsenalowi udało się zbudować drużynę z umiejętnościami zarówno w ataku, jak i obronie, i oczekuje się, że rzuci wyzwanie Manchesterowi City w Premier League i powalczy o tytuł Premier League w tym sezonie. Mecz został podkreślony przez występ Havertza i uderzenie Rice’a, pokazując potencjał i determinację zespołu.

Ten sezon będzie pełen napięcia i niespodzianek dla fanów Premier League, ponieważ drużyny dokonały poważnych zmian w letnim okienku transferowym. Wraz z rozpoczęciem rozgrywek możemy spodziewać się kolejnych ekscytujących meczów i nieoczekiwanych wyników w naszych koszulka ronaldo portugalia.