Posted on

Liverpool pokonuje Brentford 3:0 i wraca do walki o tytuł

12 listopada 2023 roku Liverpool gościł Brentford w 12. kolejce angielskiej Premier League. Dzięki drugiej bramce Salaha w Koszulka Liverpool 2023 i światowej fali Wakity, Liverpool pokonał Brentford 3: 0 i osiągnął pięć niepokonanych rund.

Liverpool przejął inicjatywę od początku meczu, a Arnold i Wakita groźnie grali razem na skrzydle. W 39. minucie Arnold bezpośrednio, Nunez przyjął piłkę, a następnie rozprowadził do Salaha, który popchnął daleki róg małego kąta, aby wygrać, Liverpool prowadził 1-0. Przed końcem pierwszej połowy Nunez jeszcze dwukrotnie zdobył bramkę, ale zostały one unieważnione z powodu spalonego.

W drugiej połowie Liverpool nadal tłumił przeciwnika. W 62. minucie, Wakita prosto, Zimikas dolnej linii posłał krzyż, Salah głową gola, Liverpool 2-0 prowadzenie. W 74. minucie Zimikas podał z powrotem do Wakity, który pozbył się gola z ataku prawą nogą, wysadził falę światową, Liverpool prowadził 3-0. Później Liverpool nadal kontrolował grę i nie dał Brentford żadnych szans. Ostatecznie Liverpool pokonał Brentford 3-0 i osiągnął pięć rund niepokonanych.

W tym meczu cała drużyna Liverpoolu była w doskonałej formie, z wybitną wydajnością zarówno w ataku, jak i obronie. Salah ponownie pokazał swoją umiejętność zdobywania bramek, strzelając dwa razy, aby pomóc drużynie wygrać. Wakita również zagrał dobry występ, fala świata jest wspaniała. Dzięki temu zwycięstwu Liverpool osiągnął 27 punktów, wyprzedzając Arsenal w tabeli i zajmując drugie miejsce.

Jak dotąd w tym sezonie wyniki Liverpoolu nie są tak dobre, jak oczekiwano, raz 10 punktów za Manchesterem City. Jednak w ostatnich kolejkach forma Liverpoolu odbiła się, osiągając pięć niepokonanych rund, zrównując się punktami z Manchesterem City. W tym meczu Liverpool po raz kolejny pokazał swoją siłę i pokonał u siebie Brentford 3:0. Gole Salaha i Wakity również sprawiły, że atak drużyny znów był ostry. Jeśli Liverpool utrzyma taką formę, to wróci do wyścigu o tytuł.

Salah, w Koszulki Dziecięca, strzelił dwa gole w tym meczu, zwiększając swój dorobek bramkowy w EPL do 149, tylko dziewięć mniej niż Henry. Jeśli Salah będzie w stanie kontynuować swoje tempo zdobywania bramek, oczekuje się, że pobije rekord Henry’ego w tym sezonie.

Jak dotąd w tym sezonie Manchester City i Liverpool były faworytami do wygrania Premier League. Jednak w ostatnich kolejkach Arsenal i Chelsea również radziły sobie dobrze, zmniejszając dystans do tych dwóch drużyn. Jednak wraz z powrotem Liverpoolu do formy, istnieje duża szansa, że ostatecznie dołączą oni do Manchesteru City w walce o tytuł Premier League.