Posted on

Dominacja FC Barcelony kontynuowana dzięki zwycięstwu w meczu “El Clasico Real Madryt

FC Barcelona kontynuowała swoją imponującą passę zwycięstw, pokonując Real Madryt 5:0 w niedzielnym meczu El Clasico. Mecz na stadionie Camp Nou w Barcelonie był jednostronny, a Barcelona dominowała od początku do końca.

W 17. minucie zdobywczyni Złotej Piłki Aitana Bonmati otworzyła wynik pięknym strzałem zza pola karnego. Gol Bonmati w Koszulka FC Barcelona Kobiet nadał ton meczowi, ponieważ Barcelona dodała jeszcze cztery gole w pozostałych 73 minutach.

Caroline Graham Hansen podwoiła prowadzenie potężnym uderzeniem głową w 22. minucie. W drugiej połowie Claudia Pina i Vicky Lopez zdobyły bramki odpowiednio w 66. i 86. minucie, kończąc mecz bezbramkowo.

Zwycięstwo było dziewiątym w dziewięciu meczach Barcelony w La Liga w tym sezonie i powiększyło ich przewagę nad Realem Madryt na szczycie tabeli do sześciu punktów. Po zaledwie dziewięciu meczach różnica bramek Barcelony wynosi 37, co świadczy o ich sile ataku i solidnej obronie.

Szefowa reprezentacji Anglii Sarina Wiegman była zachwycona, że jej lwice Lucy Bronze i Keira Walsh rozegrały pełne 90 minut w Barcelonie. Obie zawodniczki odegrały kluczową rolę w dominującym występie Koszulka Kobiet, a ich wkład będzie kluczowy dla sukcesu Anglii na nadchodzących Mistrzostwach Świata.

Zwycięstwo Barcelony nad Realem Madryt wyraźnie pokazało, że chcą utrzymać tytuł La Liga i dodać do swojej gabloty trofea. Są obrońcami tytułu mistrzowskiego w La Liga i Lidze Mistrzów i dążą do zostania pierwszą drużyną, która wygra potrójne trofeum w dwóch kolejnych sezonach.

Ta wygrana to wielki moment dla Barcelony i będzie ogromnym wzmocnieniem ich pewności siebie w drugiej połowie sezonu. Barcelona jest na dobrej drodze do wielkości w tym sezonie, więc zobaczmy, czy uda im się utrzymać zwycięską passę i zakończyć sezon niepokonanymi, dziewczyny!