Posted on

Dybala strzela decydującą bramkę, gdy Roma wygrywa 4-2 i dociera do półfinału Ligi Mistrzów

Roma wróciła z dogrywki, by pokonać Feyenoord 4-2 w ćwierćfinale Pucharu UEFA 21 kwietnia. Był to drugi etap remisu pomiędzy tymi dwoma zespołami, w którym Roma przegrała 0-1 z Feyenoordem w pierwszym etapie, ale z presją bycia o jeden punkt z tyłu, Roma zdołała powrócić wbrew przeciwnościom i dotrzeć do półfinału Ligi Mistrzów UEFA, demonstrując tym samym siłę Romy. Muszę przyznać, że był to świetny mecz, 2-1 dla Feyenoordu w 90 minucie, ale wynik był remisowy 2-2 na sumę punktów i doszło do dogrywki, w której Abraham i Pellegrini w Koszulka AS Roma 2023 zdobyli bramki, aby pomóc Romie osiągnąć półfinał 4-2 na sumę punktów!

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, bez bramek z obu stron, a w 21 minucie kontuzji doznał Wijnaldum, który zadał Romie kolejny cios w jej dążeniu do powrotu. Roma nie dała się jednak zniechęcić i w 60. minucie Spina zdobył pierwszą bramkę dla Romy, dzięki czemu Feyenoord zremisował 1-1. Jednak w 80. minucie Feyenoord również zdobył bramkę i wynik łączny znów był na korzyść Feyenoordu, co sprawiło, że Roma była bardzo nerwowa, gdyż mecz był już prawie skończony. W 89. minucie to Dybala zdobył bramkę, która wyrównała wynik i wysłała mecz na dogrywkę. Mając na horyzoncie szansę na zwycięstwo, Roma wyszła na boisko z impetem, zdobywając dwa gole – Xavi i Pellegrini dali Romie kolejne dwa punkty, dzięki czemu pokonała Feyenoord 4-2 i awansowała do półfinału.

Od bramki w dół, przez remis, do rozpaczliwej sytuacji, do comeback’u w dogrywce, do wyrównania deficytu i awansu do półfinału Ligi Mistrzów, Roma dała nam fantastyczny mecz i to jest właśnie piękno piłki nożnej! Roma zmierzy się z Leverkusen w półfinale, stając się piątym zespołem Serie A, który dotarł do ostatniej czwórki Ligi Mistrzów w tym sezonie. Warto wspomnieć, że jest to 2 rok z rzędu, w którym Mourinho doprowadził Romę do półfinału Ligi Mistrzów, więc uważajcie na Romę! Oglądajmy w naszych koszulka kylian mbappe!