Posted on

Damian Martinez jednym z kluczy do zwycięstwa Argentyny

W finale mistrzostw świata Argentyna pokonała Francję z łącznym wynikiem 7 do 5 w rzutach karnych. Dobrze spisał się bramkarz Damian Martinez w Koszulka Argentyna 2022. Zmarnował świetną okazję nogą przed końcem dogrywki. Uratował Argentynę. W rzutach karnych obronił kolejny rzut karny. Był głównym współtwórcą mistrzostw Argentyny i zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza.

W finale mistrzostw świata Argentyna prowadziła w pierwszej połowie 2:0. Ale po 80 minutach drugiej połowy Mbappe strzelił dwa gole w 97 sekund, pomagając francuskiej drużynie wyrównać wynik. Po wejściu do dogrywki Messi strzelił gola, ale Mbappe po raz kolejny użył rzutu karnego, by zremisować. W doliczonym czasie gry Martinez wykonał najbardziej krytyczną obronę, blokując w pojedynkę strzał Muaniego. W rzutach karnych Martinez skopiował cud swojego poprzednika Goyechea, obronił strzał Koemana i zmusił Joan Armeni do spudłowania, stając się pierwszym bohaterem Argentyny, który zdobył mistrzostwo.

Według statystyk Martinez, który nosił Koszulka Lionel Messi, trzykrotnie w swojej karierze reprezentował Argentynę w rzutach karnych, co pomogło drużynie odnieść ostateczne zwycięstwo. W tych mistrzostwach świata grali przeciwko Holandii i Francji oraz w półfinale Copa America 2021 przeciwko Kolumbii. Zagrał również trzy razy Zapisz punkty, aby pomóc drużynie awansować. Martinez gra obecnie dla Villi w Premier League, ale po tym mundialu jego wartość wzrosła do ponad 50 milionów. Zespoły, w tym Tottenham, również przygotowują się do zakupu bramkarza mistrza przyszłego lata.