Posted on

Real Madryt po raz piąty z rzędu wygrywa Klubowe Mistrzostwa Świata

W finale Klubowych Mistrzostw Świata 2022 zmierzą się mistrzowie Ligi Mistrzów Real Madryt i AFC Champions Riyadh Crescent. Vinicius w Koszulka Real Madrid 2023 strzelił 2 gole i zanotował 1 asystę! Benzema podał i strzelił dwa gole, Valverde zdobył dwa gole; były zawodnik Atletico Madryt, Vietto, strzelił dwa gole, a Marega strzelił gola. Po meczu Real Madryt pokonał Rijad Półksiężyc 5:3 i po raz piąty zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata!

To już piąte zwycięstwo Realu Madryt w Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA, a także ich setny tytuł mistrzowski. Real Madryt pięć razy awansował do finału turnieju i nigdy nie przegrał mistrzostwa. Warto wspomnieć, że jest to również kolejna porażka Riyadh Crescent Victory. W wieku 22 lat i 214 dni Vinicius wyprzedził Messiego i został najmłodszą osobą, która strzeliła dwa gole w finale Klubowych Mistrzostw Świata FIFA.

Weteran Kroos, który nosi koszulka kylian mbappe, sześciokrotnie zdominował Klubowe Mistrzostwa Świata z Realem Madryt i Bayernem, stając się pierwszym zawodnikiem w historii imprezy. Trener Ancelotti poprowadził Real Madryt i Milan do trzech zwycięstw w turnieju, wyrównując rekord, który podzielili Guardiola i Bianchi. W swojej trenerskiej karierze zdobył dziewięć tytułów mistrzowskich z Realem Madryt, ustanawiając nowy rekord dla jednego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *