Posted on

Messi strzela kluczowego gola w meczu Paris Saint-Germain 2:1 Toulouse

W 22. kolejce Ligue 1 Paris Saint-Germain zmierzyło się u siebie z Tuluzą. Messi w Koszulka Paris Saint-Germain 2023 zdobył cudowną bramkę z dystansu! Ashraf wykonał podanie i dołożył swoją cegiełkę, Renato Sanchez był kontuzjowany i przeszedł na emeryturę. Po całym meczu Paris bez Mbappe i Neymara odwróciła się i pokonała Tuluzę 2:1.

Początek kampanii w Paryżu nie był gładki. Portugalski pomocnik Sanchez doznał kontuzji w 11. minucie bez konfrontacji i musiał zostać zastąpiony przez młodego zawodnika Bihi Abu. W 20. minucie pomocnik Toulouse Van den Bomen strzelił z bezpośredniego rzutu wolnego. Paryski bramkarz Donnarumma popełnił błąd oceniając piłkę. W 37. minucie prawy obrońca Paryża, Ashraf, kozłował piłkę i lewą nogą strzelił wspaniałego gola, który wyrównał wynik.

Messi, który nosi Koszulka Lionel Messi, brał udział w zdobyciu 45 bramek klubowych i narodowych w tym sezonie, w tym 27 bramek i 18 asyst, zajmując pierwsze miejsce w pięciu najlepszych ligach europejskich. Messi również dwa razy trafił w słupek dwoma strzałami. W 33. minucie Messi wykonał rzut rożny i trafił w dalszy słupek, a portugalski obrońca Danilo posłał dodatkowy strzał. W ostatniej chwili przerwy Messi włamał się w pole karne i oddał niski strzał w środkowy słupek bramki, a Vitinia wykonała dodatkowy strzał i chybiła.